A
A+
A++
Logo Zwiedzaj kaszuby

WYZNACZ TRASĘ SWOJEJ WYCIECZKI

Dodaj atrakcje, które chcesz zobaczyć i sprawdź swoją trasę wycieczki

TWOJA WYCIECZKA

Ostrzyce

Położone nad brzegiem pięknego Jeziora Ostrzyckiego i przy jednej z najbardziej malowniczy dróg regionu pomorskiego Ostrzyce są ukrytą w malowniczym krajobrazie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego turystyczną enklawą ciszy i spokoju. Wyśmienite warunki dla aktywnego wypoczynku i relaksu znajdują się w odległości zaledwie 50 km od Gdańska i tylko 15 km od Kartuz.
Nad brzegiem jeziora w centralnej części wsi przygotowane zostały odpowiednie warunki do plażowania i aktywności sportowych nad wodą. Nowa i zadbana infrastruktura w postaci mola, plaży, ławeczek, rozwinięte usługi noclegowe czy pielęgnowana tradycja regionalnej kuchni powoduje iż Ostrzyce są godnym polecenia miejscem na weekendowy i dłuższy wypoczynek. Miłośników sportów wodnych, fanów turystyki wodnej ucieszy fakt ogólnodostępnych ofert wypożyczalni sprzętu wodnego.
Latem jezioro zapełnia się rowerkami wodnymi, kajakami i żaglówkami. Ze względu na walory naturalne również wędkarze upodobali sobie ten region Kaszub. Obraz wędkarza nad jeziornym molem, w malowniczych zagajnikach czy nad brzegiem rzeki Raduni to stały element letniego krajobrazu okolicy.
Ostrzyce to nie tylko oferta wypoczynku i sporty wodne, to również kolebka kaszubskiej kultury i tradycji pielęgnowanej przez rodowitych Kaszubów. Strój, muzyka i gwara oraz ...kaszëbskô pipa wyróżniają Ostrzyce i prawdziwego Kaszuba. Organizowana z roku na rok z coraz większym impetem przyciąga kibiców i uczestników, również z zagranicy. W Międzynarodowych Mistrzostwach Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki, o których mowa zasady są bardzo proste. Wystarczy najdłużej palić otrzymaną porcję tytoniu przy pomocy specjalnie przygotowanej na tę okazję fajki tzw. ?KASZËBSKÔ PIPA?. Impreza jest doskonałą okazją do kosztowania regionalnych potraw, a po turnieju gości i uczestników konkursu zabawi do późnych godzin nocnych regionalna kapela. Biesiada jest doskonałą okazją do wspomnień, które sięgają odległych czasów, kiedy gliniana fajka była atrybutem każdego marynarza czy kaszubskiego rybaka. Jak zawsze podczas tego typu kaszubskich wydarzeń kultywowana jest tradycja zażywania kaszubskiego tytoniu ? tabaki. Impreza jest okazją do zaprezentowania największej tabakiery czy najdłuższej fajki na świecie co przyczynia się do promocji dziedzictwa kulturowego Kaszub w skali kraju i świata.


Polityka Prywatności Mapa strony Kontakt Deklaracja dostępności